Verbal Reasoning - Arithmetic Reasoning - Discussion
Discussion Forum : Arithmetic Reasoning - Section 1 (Q.No. 6)
6.
A pineapple costs Rs. 7 each. A watermelon costs Rs. 5 each. X spends Rs. 38 on these fruits. The number of pineapples purchased is
Answer: Option
Explanation:
Discussion:
21 comments Page 3 of 3.
Dns said:
9 years ago
@Bob.
Rs - Rupees.
Rs - Rupees.
Post your comments here:
Quick links
Quantitative Aptitude
Verbal (English)
Reasoning
Programming
Interview
Placement Papers